TSL Transport 4.0 summit: odzwierciedlenie cyfrowej ewolucji w branży transportowo-logistycznej

W zeszły czwartek, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Konferencji branży TSL Transport 4.0 Summit, zorganizowanej przez Transport Manager Magazine. To wydarzenie w dużej części poruszało kwestie związane z cyfryzacją w sektorze transportu, spedycji i logistyki.

Konferencja odbyła się 14 marca 2024 roku w Novotel Centrum w Poznaniu. Lubimy takie spotkania i dobrze, że w ostatnich latach jest ich coraz więcej. Dlaczego? Cyfryzacja w branży TSL jest nam bardzo bliska i znana od wielu lat.

Tematyka konferencji była bardzo zróżnicowana i obejmowała wiele aspektów cyfryzacji branży transportowo-spedycyjno-logistycznej. Omawiano m.in. znaczenie cyfryzacji w konkurencji na rynku, dostępność zaawansowanych rozwiązań cyfrowych nawet dla mniejszych firm oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji do optymalizacji procesów transportowo-logistycznych.

Nas szczególnie cieszy duże zainteresowanie produktami VCN – Trzymaj Nadzór, a przede wszystkim VnetLPR System Awizacji i KeepSober.

Czy wiedzieliście, że niektóre systemy sztucznej inteligencji są w stanie analizować dane z wielu różnych źródeł, takich jak ruch uliczny, prognozy pogody i preferencje klientów, aby optymalizować trasy dostaw i zwiększać efektywność logistyki? Takie wydarzenia pokazują, jak wiele jeszcze mamy do zrobienia w tej branży.

Konferencja Transport 4.0 Summit była ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych przyszłością transportu i logistyki. Cieszymy się, że mogliśmy być jej częścią i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Mariola Glinka WOJCIECH PAPROCKI Marek Loos Julia Kozal Robert Świergiel Maciej Zwyrtek Aleksandra Pisarzewska Grzegorz Borowicz Tomasz Suligowski Beniamin D. M. Tomasz Białek Elżbieta Kubiak Łukasz Grajcar Dominika Dutkiewicz Ellina Lolis Mikołaj Siemiątkowski Roman Rutecki

A czy wy jesteście pod wrażeniem czy raczej przerażeni dzisiejszą automatyzacją AI w transporcie?

Transport4Summit Przyszłość Cyfryzacja AI VCN Transport4Summit