VCN: Refleksje z międzynarodowego kongresu kolejowego i intermodalnego 2024

Zastanawialiśmy się, czy możemy pomóc rozwiązać branży kolejowej jej niektóre problemy. Część potrzeb znaliśmy, ale żeby lepiej się im przyjrzeć, wybraliśmy się w zeszłym tygodniu do Wisły na Międzynarodowy Kongres Kolejowy i Intermodalny 2024.

Kongres to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sektora kolejowego. Co roku gromadzi specjalistów z segmentu kolejnictwa i sektora TSL z Polski, Czech i Słowacji. Pochwała należy się organizatorom OLTIS Group. Świetna robota!

W trakcie spotkania w Wiśle mieliśmy przyjemność uczestniczenia w dyskusjach z ekspertami z branży logistycznej i kolejowej, a także przedstawicielami organizacji rządowych i samorządowych odpowiedzialnych za legislację oraz finansowanie projektów tej branży.

Sesje obejmowały cztery bloki tematyczne, w tym finansowanie unijne. W jednym z paneli rozmawialiśmy o funkcjonowaniu tras transportowych. Omawialiśmy także, w jaki sposób można stworzyć alternatywne sposoby dostawy towarów dla Ukrainy.

VCN dąży do ułatwiania klientom codziennego funkcjonowania, zwłaszcza w branżach transportu i logistyki. Dlatego też, wysłuchanie ekspertów na kongresie było dla nas cenną lekcją. Rozmowy w trakcie tego wydarzenia pokazały, że nasz VnetLPR może się doskonale sprawdzić w części związanej z zarządzaniem ruchem kołowym. Jest też sporo wyzwań dla rozwoju innych naszych produktów. A my lubimy wyzwania!

Konferencja to przede wszystkim ludzie. Dziękujemy za możliwość posłuchania i porozmawiania. Sandra Baniak Wojciech Słoma Artur Olejniczak Radosław Lemieszek Marta Waldmann Joanna Kabza Dariusz Mierkiewicz Przemysław Zemla Daniel Adamka Andrzej Bialon Jacek Cywiński Wojciech Dinges, M.Sc., EMBA Magdalena Fitak Marcin Górecki Pro Rail Services.

Widoki w Wiśle zawsze są niesamowite. Hotel Crystal Mountain świetnie się sprawdził jako miejsce Kongresu. Jest też doskonałą destynacją na wypoczynek, więc część uczestników przedłużyła sobie pobyt do końca weekendu. My jednak w piątek, zaraz po śniadaniu, ruszyliśmy w drogę na kolejne spotkania, żeby rozmawiać o potrzebach naszych klientów i tworzyć dopasowane do nich rozwiązania.

Waszym zdaniem jakie najważniejsze problemy stoją przed branżą kolejową i transportową? Czego obecnie Intermodal potrzebuje najbardziej?

#logistyka #transportkolejowy #wymianawiedzy